
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2.7 V to 3.5 V |
| Illumination Color | White |
| Lens Style | Colored, Diffused, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
Stock: 742
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03944
Ext.Price$0.03944
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03944 | $0.03944 |
| 10 | $0.01972 | $0.19720 |
| 50 | $0.01517 | $0.75850 |
| 100 | $0.01340 | $1.34000 |
| 500 | $0.01183 | $5.91500 |
| 1000 | $0.01081 | $10.81000 |
| 3000 | $0.00987 | $29.61000 |
| 5000 | $0.00901 | $45.05000 |
| 10000 | $0.00823 | $82.30000 |
| 30000 | $0.00752 | $225.60000 |
